Kegyetlenül jó agytorna ez a könyv, különösen ajánlható fejlesztőknek és más hivatásos problémamegoldóknak! Szintúgy mindenkinek, aki szereti logikai, matematikai vagy épp filozófiai feladatokon kipróbálni, és fejleszteni is elméje erejét. Kiválóak ehhez a fő témát jelentő sajátos paradoxonok.
Az ördögi kör itt a körben forgó okfejtés, az önmagára hivatkozás logikai mechanizmusa. Ezeket a logikai csapdákat elemzi, megmutatva paradox sajátosságaikat. Úgy érdekes olvasni, hogy az ember jól végiggondolja, amit a szerző mond, és kialakítja a saját véleményét, akár az övével vagy az általa idézettekkel szemben is.
A tartalomról „Az ördögi kör néha annyira jól álcázza magát, hogy bedőlünk neki, és képtelenségekre jutunk. Ez az ördögi körök ördögi arca, rossz oldala. Ennek szenteljük könyvünk első részét. (...) A történet legfontosabb tanulsága, milyen fontos kilépni a körből és kívülről rálátni. Amint sikerült, rögtön feltűnik, mekkora energiapazarlás volt benne lenni. A tudományban hatalmas szerepet játszottak azok az ördögi körök, amelyeket sikerült kívülről elemezni. Néha maga a természet állít elénk körben forgó problémákat, ilyenkor is lényeges, hogy felismerjük őket. Ha egy feladat megoldhatatlan, jobb, ha legalább tudunk róla. Ez az ördögi körök jó oldala. Mély felismerésekhez vezet, ha ezt megértettük. Ez a témája könyvünk második részének.
Azok kedvéért, akik mélyebbre ásnának, kiegészítettem a könyvet még néhány fejezettel a Gyakorlott hegymászóknak szóló részben, ahol rávilágítok bizonyos speciális kérdésekre, és bemutatok néhány bonyolultabb matematikai összefüggést.”