Háy György pilóta, Amit a repülésről tudni kell című könyve 2005-ben jelent meg a Typotex kiadó gondozásában. A könyv a legátfogóbb magyar nyelvű kiadvány, amely a polgári repülés világát, közérthető nyelven, de mégis komoly szakmai körültekintéssel az olvasó elé tárja.
A Szerző könyvében bemutatja, hogy miként történik egy repülőjárat előkészítése, majd teljesítése. Az alapvető időjárási ismeretektől, a legfontosabb biztonsági eljárásoktól, egészen a repülőterek műkődéséig betekintést nyerhet az olvasó a polgári repülés egyre nagyobb figyelmet érdemlő világába. A könyvet számos fénykép és szemléltető ábra színesíti, sőt a könyvben egy rövid repülőgéptípus-ismertető, valamint egy igazán különleges repülős szlengszótár is helyet kapott. Háy György könyve alapmű mindazoknak, akiket érdekel a polgári repülés és szeretnének megismerkedni a légi utasszállítás, mint összetett rendszer működésével.
Ajánló:
Sok mindent tudunk már a repülésről Felkészülni az utazásra, a tárgyakat okosan és ügyesen elosztani 20 kg-nál könnyebb bőröndökbe és kézitáskákba, a reptéren várakozni, becsekkolni. De a repülőgépek belsejéről, az ott, illetve a reptereken zajló összehangolt munkáról, a gépek kifinomult technikájáról mit sem tudunk. Most itt az alkalom. Háy György, pilóta segít abban, hogy feltáruljon előttünk a repülés titokzatos világa.
Ha két pilótát hallunk munkájukról beszélgetni, joggal hihetnénk, hogy nem is magyarok, annyi idegen szót és kifejezést használnak. Sokan nem is bánják ezt: „Hadd ámuljon a sok pupák!” Ennek a könyvnek azonban éppen az ellenkező a célja, egyszerű, közérthető formában, a külön magyarázatot igénylő szakkifejezéseket lehetőleg kerülve körvonalazza a legfontosabb tudnivalókat. És még a repülés szlengjébe is beavat.
Háy György több mint 35 éve repül, az utóbbi 25 évben utasszállító gépeket vezet. Jelenleg a Malévnél dolgozik Boeing–737-es kapitányként.