
Fordította:
Megjelenés: 2012
Oldalszám: 160 oldal
Formátum: A/5
ISBN: 978-963-2797-42-7
Témakör: Kommunikáció, Művészetelmélet, Szociológia
Eredeti ár: 2900 Ft
Webshop ár: 1740 Ft
KOSÁRBA
Masszázs-szalon (Marshall McLuhan Médiamasszázsáról Müllner András és Z. Karvalics László)
A két tanszékvezető élvezetesen csevegett – ha Czeglédy Nina valóban bekapcsolódott volna skype-on, ahogy ígérték, még jobban színesítette volna a félórás dialógust, de – azzal nem is volt semmi gond, Z. Karvalics mindig szellemes és humoros, okos és önironikus. (Nagyon vigyorogtam például, mikor aFogpiszkáló a hálózaton című kötet szerzőjének a fiatalokba vetett optimizmusát emlegette, nem említve, természetesen, hogy saját írásait gyűjtötte össze ezen a címen 2000-ben.) Müllner is jókat mondott, nem csoda, ő lektorálta a Typotex könyvét. Érdeklődés esetén, tessen megnézni az alábbi kalauzvideót.
Sosity Beáta szerkesztő szótlanul, gépelve-kivetítve kommunikált a beszélgetőkkel és a nézőkkel, ami egy darabig nagyon vicces, de tizedjére már nem annyira. Főleg mikor Z. Karvalics elmondta, mi mindennel szokták (lehetett volna még) feldobni az ilyesmit.
Aztán Bujdosó Attila (Kitchen Budapest) ismertette a tavalyi McLuhan Wikisprintet, melynek során létrehozták a McLuhan szócikket, nevezett születésének századik évfordulójáról megemlékezve. Informatív, izgalmas, ingergazdagon prezentált (kicsit halk) volt, de mivel élőben is láttam a Műcsarnokban az eseményt részben + satöbbi :) így a könyvbemutató ezen részét is csak elégedetten nyugtáztam.
Nem zárult még le a McLuhan-szócikk szerkesztése a Wikipédián, tette hozzá Attila (csak rondán félbe lett hagyva, teszem hozzá én), így biztosan lesz, aki majd beírja hamarost ezt a Typotex-kiadást is. / Megnéztem a Laptörténetet, de nem csapott még le a magas labdára eddig senki, ennyit a nézőseregről. Érdemes lenne tesztelni, hogy mennyi idő után veszi fel majd valaki, de tartok tőle, hogy ha holnapig nem teszik meg, akkor én fogom./
Kiss Bertalan fordítóval trécsel Müllner András.
Marshall McLuhan filozófussal trécsel Woody Allen
A harmincöt éve bemutatott Annie Hall idevágó részének levetítése is kicsit elcsépelt, de századjára is szórakoztató volt, aztán könyveket nyerhetett, aki (inter)aktív énjével maszírozta a Typotex szerkesztőjének egóját. Ez így egyáltalán nem igaz, persze (bár így lett volna inkább!), bárki kapott könyvet, aki hajlandó volt a tévénézést-hírfogyasztást szondázó kérdésekre bármit válaszolni. "Dobjatok a mókusok elé!" :( Itt ült le sajnos nagyon a bemutató szerintem. Max. a Word automatikus felsorolásszámozása szórakoztatott kicsit. Sosity Beáta még ellőtt egy poént, hogy a könyv 93. oldalon szereplő (hiányos) "amatőr" szót szívesen színesítik kézi nyomdáikkal, s a "print-on-demand" által így egyedi példányhoz juthat mindenki, majd többször megdicsérte, hogy milyen jó könyvbemutató zajlott. Neki senki nem mondta még az elefántokat, ezek szerint.
(Ápdét: 11.06. a Typotex fotói közt megtekinthető a könyvkultúra a könyvnyomtatás kézműipari időszakában is (amo, amare, amavi, amatus :))
Mikor McLuhan teóriáit tanította nekünk Bobokné Belányi Beáta (jé, nem is emlékeztem már, hogy typotexes volt a "bertalanffys" könyve :) még az előző évezredben Kommunikációelmélet órán, a kanadai tudós már rég halott volt, és elméletei is bőven elavultnak tűntek, csak a tanárnő remek előadói stílusa hitette el, hogy érdemes a Vége a Gutenberg-galaxisnak? válogatást elolvasni, vagy akár angolul könyveit az OSZK-ban. Tavaly a wikisprint iránti (mérsékeltebb?) érdeklődés azt a képzetet keltette bennem, hogy a kutyát nem érdekli már McLuhan, csak az esztéták-művészek konferenciázgatnak illendőségből a centenárium alkalmával. Erre most kiadták ezt az aforizmakötetét. Oda lehet tenni Marcus Aurelius és Simon de Beauvoir közé. (Jó, legyen Ancsel Éva inkább.) Lesz-e érdeklődés ilyen szép kiállítású, finom humorú kimazsolázott gondolatok iránt? (Jut eszembe, kiállítás: Lehet, hogy Bujdosó Attilának van igaza, aki szerint a 20 szerkesztő szimultán, önkéntes együttműködése a szócikken jó eredménynek tekinthető. A fanzine-termet is egész sokan megnézték ugyanakkor a Műcsarnokban, és azzal sem voltam elégedett, az is lehetett volna jobb, ha mindig ott van valamelyikünk idegenvezetőnek, és nem azt figyelem pl., hogy pingpongoznak a kibusok. Meg ha Kubista/Kossuth Lajos méltóztatott volna elhozni a digitális képkeretet! Azt üzente pedig a genya, szakállas ártpánk.)
itt már csak képek következnek:
"Z. Karvalicsot nyilvánosan masszírozták, de eltakarta a hasát" - szalagcímötlet egy bulvár lapban, vagy a KIT Hírvelélhez :-p

Kapcsolódó recenziók
- A média, amely átgyúr mindent (Sárdi-Bak Ivett, http://www.mediakutato.hu/, 2014-3-23)
- Egy rakás hatás (Egri Petra, KULTer.hu, 2013-2-14)
- Vizuális atombombák (, Magyar Művészeti Akadémia, 2013-2-14)
- Egy rakás hatás (Egri Petra, Kulter.hu, 2013-2-13)
- Marshall McLuhan - Quentin Fiore: Médiamasszázs - Egy rakás hatás (Osman Péter, MISZ Hírlevél , 2013-2-11)
- Masszázs, de az agynak | Marshall McLuhan: Médiamasszázs (Cserhalmi Imre, Olvass bele, 2012-12-08)
- A múlt kimúlt (Laik Eszter, Könyvhét, 2012-12-7)
- Masszázs-szalon (Marshall McLuhan Médiamasszázsáról Müllner András és Z. Karvalics László) (Klein László, Pre Blog, 2012.11.06.)
- McLuhan: Médiamasszázs - Könyvbemutató a KIBU-ban (Szilágyi Mihály, Kitchen Budapest, 2012.11.08.)
- A média masszázs (Florescu, KönyvesBlog, 2012.11.07.)
- Képek a Médiamasszázsból (Gozdits Károly, Fotopost, 2012-12-7)
- A média masszázs (Florescu, Könyves, 2012-11-7)