
Megjelenés: 2022
Oldalszám: 272 oldal
Formátum: B/5
ISBN: 978-963-4931-87-4
Témakör: Szépirodalom
Sorozat: Typotex Világirodalom
Eredeti ár: 3700 Ft
Webshop ár: 2775 Ft
KOSÁRBA
A férfiak dominálta Norvégiában két nő minden létező szabályt megszegett
Cecilie Enger új regényének főszereplője két valós történelmi alak, Norvégia első női hajótulajdonosai, akik abban az időben, amikor a nők sorsa a házasság volt, üzletet, gyárat alapítottak, végül pedig saját hajózási társaságot – és életük végéig együtt is éltek.
Cecilie Enger új könyve két fiatal nő egymásra találásának története a tizenkilencedik század végi Norvégiában, ahol a tenger felől már egy modernebb kor szele fúj, de még minden mozdulatlan, ódon és merev – főképpen a társadalom íratlan szabályai. Bertha félénk, zárkózott, a világra kíváncsian rácsodálkozó nagylány, Hanna öntudatos, komoly és főképp titokzatos személyiség. Berthát elbűvöli ez a határozottság, a büszkén viselt férfizakó és -kalap, de leginkább az a korábban elképzelhetetlen lehetőség, hogy egy nő ne a férje oldalán, gyermekeket szülve teljesítse be életét, hanem önállóan döntsön a sorsáról. Hogy más legyen, és másképp éljen. Vajon eltűri-e a férfiak dominálta társadalom az elzárt, északi bányászvárosban két nő merészségét, akik nemcsak közös hajózási vállalkozásba kezdenek, de a hagyományos nemi szerepekre és a több évszázados szokásokra is nemet mondanak? Vajon sikeresek lehetnek-e egy olyan területen, amelynek addig nők a közelébe sem mehettek? A regény két valós történelmi alak felkavaróan szép kapcsolatát beszéli el, háttérben az északi táj sejtelmes hangulatával és sajátos világával.
Kapcsolódó recenziók
- Könyvajánló - Cecilie Enger: A fehér térkép (Arcturus , https://www.kulturpara.hu/, 2023-3-1)
- A fehér térkép (Bak Róbert, http://ekultura.hu/, 2023-2-2)
- A férfiak dominálta Norvégiában két nő minden létező szabályt megszegett (Könyves Magazin, https://konyvesmagazin.hu/, 2022-12-21)
- Két norvég üzletasszony, akik 100 éve az első dupla ágyat megrendelték (Hacsek Zsófia, https://librarius.hu/, 2022-11-21)
- Cecilie Enger hősnői szabályszegők és úttörők voltak, de a fehér térképre ők festették fel az első jelet (https://konyvesmagazin.hu, Ruff Orsolya, 2022-11-10)