Ismerjük ugye a nagy környezetvédő kampányokat, amelyek során egy csomó öltönyös pofa vészjósló hangon eldörögi, hogy ha nem költünk azonnal pár milliárdot a Globális Felmelegedés Elleni Küzdelemre meg Kyotóra, akkor rögtön víz alá kerül Manhattan és kampó a jegesbocsoknak.
Erre válaszol Bjorn Lomborg, akinek döbbentes módon elsőként jutott eszébe elővenni a számológépet. Ez az eretnek közgazdász ugyanis nem tesz mást, mint összehasonlítja a globális környezetvédelem nagy dogmáit, és szépen kiszámolja, melyek azok, amelyek hatása arányban állhat a beléjük fektetett dollármillákkal, és melyek azok, amikbe öntjük a pénzt, de alig lesz jobb valami.
A Cool it! röpiratszerű kis könyvecskéjében a szerző a praktikum és a gazdasági racionalitás szempontjából mondja meg a frankót a globális tényezőknek. Rendet próbál vágni a zöld ködben, amikor rámutat: tényleg nagy gáz a globális felmelegedés, de ha például vennénk néhány ezer szúnyoghálót, akkor máris milliók úszhatnák meg a maláriát... Ami pedig nekünk, laikus olvasóknak fontos: gőzöm sincs, igaza van-e, de arra tutira megtanít, nem árt, ha értéküknek megfelelően kezeljük a dolgokat, és kicsit mögé nézünk a környezetvédő lózungoknak.
A telefontöltőt viszont mindig húzzuk ki töltés után, és a tévét is kapcsoljuk ki rendesen!